Skip to main content

PIANC Eesti külastas Kunda sadamat

4. mail toimus PIANC Eesti jaoks oluline sündmus – meie rahvusliku sektsiooni esimene ühisüritus! Külastasime Kunda sadamat, kus meid lahkelt vastu võeti. Päeva esimene pool möödus sadama ajaloo ja tänapäeva ning arendusetappidega tutvudes. Detailirohked kirjeldused sadama direktorilt Aleksander Nikolajevilt ja sadamakapten Eiki Orgmetsalt andsid asjaliku ülevaate Kunda sadama igapäevatööst, rajatiste hooludse ja remondi vajadustest, probleemsetest ja õnnestunud tehnilistest lahendustest ning tulevikuks plaanitud arendusjärkudest. Tehnilistes üksikasjades täiendas nende juttu PIANC Eesti liige Aavo Raig, kes projekteerijana on olnud aastaid seotud Kunda sadama arendamisega. Seejärel suunduti ringkäigule kaidele, et laua taga räägitud rajatised ja tehnilised detailid oma silmaga üle vaadata. Kevadpäike paistis eredalt, aga põhjakaarest puhuv tuul oli terav ja viis jutu laiemalt sadama kaitstuse, lainetuse ja tuule ebasobivate suundade ning jääolude peale.

Vaadanud üle ka sadamast eemale jäävad perspektiivsed laoplatsid, suundusime lõunale Blücheri kohvikusse. Pärast seda väike tiir Kunda linnas, kus vaatamisväärset oleks veel teisegi päeva jagu. Muuhulgas viskasime pilgu peale kalaliftile, mis viis arusaamiseni, et vaatamate meie jõgede väiksusele peaksime siiski ka InCom’i juhenditest üht-teist kasutusele võtma.

Pealelõunases juturingis keskendusime PIANCi tegevusele ja eesmärkidele juhendite koostamisel ja väljaandmisel. Pikemalt peatuti rahvusvahelise koostöö olulisusel sadamate ja merenduse valdkonnas, kuna Eestist endast ei ole alati igas kitsas valdkonnas vajalikku pädevust ja kogemusi leida.

Lõpetuseks jäi kõlama mõte, et sellised väljasõidud on erialaselt harivad ja sobivad hästi PIANCi tegevuse eesmärkidega. Sügisel proovime aga korraldada ühe ettekandepäeva, kus akadeemilisemas vormis mõtteid vahetada ja uusi teadmisi koguda.